Virtuvės baldai ir 7 dalykai, kuriuos reikia žinoti juos renkantis
- Milda Katkauskaitė Toricinė
- Feb 27, 2024
- 4 min read
Updated: May 23, 2024

Virtuvės baldai ne vienadienė investicija, kurią reikia ypač kruopščiai apgalvoti nuo A iki Z. Todėl dalinamės patarimais bei savo ekspertinėmis įžvalgomis, į ką reikėtų atkreipti dėmesį įsirenginėjant virtuvę.
Virtuvė jau nebėra vien maisto gaminimo „kambarys”. Virtuvė – tai mūsų bendravimo, dalinimosi skaniu maistu, socializacijos vieta, kuri dažniausiai būna sujungta su svetaine, todėl virtuvės baldai yra matomi iš svetainės ir gali papildyti jos stilistiką, praplėsti vietą pasidėjimui, gražiai įsilieti į visą bendrą interjero stilių. Apšviestos vitrinos, pereinančios iš virtuvės zonos į svetainę, dailus baro/pusbario stalas, „sala”, kuri atstoja kartu ir pusryčių stalą, nepaneigiamai turi įtakos visai bendrai kambario estetikai.

Projektuojant virtuvės baldus, nesvarbu ar jie matomi iš svetainės zonos, ar yra atskiroje patalpoje, yra fundamentalūs aspektai ir klausimai, kuriuos užduos patyręs virtuvės baldų gamintojas, o Jūs turėtumėte būti jau nusimatę atsakymus į juos.
Žemiau pateikiame svarbiausius aspektus, kuriuos turėtumėte žinoti apie virtuvės baldus.
#1: „Auksinio“ trikampio taisyklė
Virtuvės išdėstymas turi tarnauti Jums, todėl šioje vietoje, jau nuo seno žinomas šaldytuvo, plautuvės ir kaitlentės išdėstymas trikampiu.
Žinoma, trikampio išdėstymo nepavyks įgyvendinti, jeigu virtuvė yra tiesinė, t. y. prie vienos sienos. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad patogus virtuvės išdėstymas turėtų remtis tokia logika: pasiėmiau maisto produktus iš šaldytuvo/šaldiklio, juos nuplaunu, dedu ant darbinės zonos, ruošiu maistą ir tuomet dedu virti/kepti.
Tai yra paprastas, gyvenimiškas pavyzdys, kuris padės Jums gyventi patogiai, pagal tokią logiką turėtų būti projektuojamos visos virtuvės.
#2: Jūs žemas ar aukštas? Kas daugiau virtuvėje gamina?
Toks, atrodo, paprastas klausimas, tačiau labai svarbu, kad virtuvės aukščiai būtų pritaikyti Jums arba tam, kuris virtuve naudojasi dažniausiai. Pvz. mano mama 157 cm ūgio, mano virtuvėje jaučiasi nepatogiai, kadangi nepasiekia padėti išplautų puodelių į indų džiovyklę; jai - stalviršis per aukštas, todėl rankos labiau pavargsta, o apie viršutines pakabinamų spintelių lentynas net nekalbu, nes ten būtų laikomi daiktai, kuriems pasiimti reikalingos kopėčios.
Bet gerai tiek, kad tai ne jos virtuvė, nes kiekvieną dieną jaustis nepatogiai savo namuose – ne mūsų, o kartu ir jūsų, tikslas. Svarbu įsivertinti, kokio aukščio turi būti darbinė zona, kokio aukščio lentynos pakabinamose spintelėse būtų optimalu tuose namuose gyvenantiems žmonėms.
#3: „Prabangioji“ kampinė spintelė
Kodėl prabangi? Todėl, kad dažniausiai joje turime daug vietos, tačiau jos neišnaudojame tinkamai: dedamas kampinis mechanizmas, kurio vertė prasideda nuo kelių šimtų eurų, tačiau jis palieka beveik visos spintelės erdvę neišnaudotą. Yra ir brangesnių mechanizmų, kurie erdvę spintelėje išnaudoja geriau, tačiau kaina beveik dviguba. Ar verta išsigąsti? Neverta, nes turime sprendimą, kuris išnaudos kampinę spintelę optimaliai.
#4: Daug matantis ir pasirengęs „atlaikyti“ virtuvės stalviršis
Stalviršio pasirinkimų yra tikrai nemažai, pradedant standartine laminuota medžio drožlių plokšte, akmens masės stalviršiu, natūralaus akmens ar dabar ypač madingu compact stalviršiu ir kt. Stalviršis yra ne tik svarbus estetine prasme, tačiau ir praktiška jo pusė bei kaina turi didelę įtaką pasirinkimui.
Dabar ypač populiarus stalviršis iš compact medžiagos, prie kurio dailiai galima montuoti plautuvę iš apačios, iš šios medžiagos galima daryti ir virtuvines sienutes, todėl nereikia papildomai klijuoti plytelių ar naudoti kitą apdailos medžiagą, o toks sprendimas yra ne tik gražus, tačiau ir praktiškas, nes lengviau galima nuvalyti paviršius, yra mažiau tarpų, kur gali kauptis nešvarumai. Taip pat jo storis yra mažesnis nei standartinių laminuotų stalviršių (iki 12 mm), todėl patiks tiems, kurie vertina subtilias detales bei minimalizmą.
Nesvarbu, kokią medžiagą stalviršiui pasirinksite – svarbiausia, kad ji atlieptų jūsų gyvenimo būdą ir tarnautų ne vienerius metus.
Daugiau apie virtuvės stalviršių pasirinkimus bei jų pliusus ir minusus konsultuojame atvykę į matavimą, tuomet pagal jūsų viziją galime pasiūlyti tinkamiausią sprendimą.
#5: Virtuvės baldų fasadai
Mūsų gaminami virtuvės baldų fasadai (tai durelės ir stalčių priekinės dalys) gali būti gaminamos iš laminuotos medžio drožlių plokštės (LMDP), dažytos medžio dulkių plokštės (MDF), natūraliu ar dirbtiniu lukštu faneruotos medžio drožlių ar medžio dulkių plokštės, spalvotų medžio dulkių plokščių ir kt.
Kiekviena medžiaga turi savo unikalumo, tačiau svarbiausi kriterijai renkantis fasadus turėtų būti stilius bei patogumas. Patogiausia ir populiariausia virtuvės fasadų medžiaga – LMDP. Ji nepretenzinga, atspari įbrėžimams, ją galima valyti ir ji nusivalo tikrai gerai (išskyrus matinius paviršius).
Prabangesnis ir labiau lepus, tačiau populiarus – dažytos MDF plokštės fasadų pasirinkimas. Renkantis tokius fasadus galima išgauti įvairiausius 3D raštus, tačiau dažytas paviršius yra lepesnis įdaužoms bei valymo priemonėms. Tai itin elegantiški, dažniausiai, modernios klasikos stiliaus interjerams naudojami virtuvės fasadai, kurie atrodo itin prabangiai.
Žinoma, kaip ir stalviršio, fasadų medžiagos pasirinkimo klausimais geriausia konsultuoti Jūsų patalpose. Matant realią situaciją profesionalus baldų dizaineris – gamintojas pasiūlys Jums tinkamiausią sprendimą, atsižvelgiant į Jūsų poreikius, norus ir gyvenimo būdą.
#6: Buitinės technikos pasirinkimas
Virtuvės baldų gamyba neatsiejama nuo buitinės technikos pasirinkimo. Apie ją privalu pagalvoti ir išsirinkti virtuvės baldų projektavimo etape. Apsvarstykite ar Jūsų šaldytuvas bus įmontuojamas į baldus, ar statomas atskirai; ar kaitlentė bus kartu su orkaite, ar ne toje pačioje vietoje; ar reikalinga mikrobangų krosnelė; koks garų surinkėjas bus montuojamas į baldus; ar šaldytuvas bus kartu su šaldikliu, o gal jį statysite atskirai; kokio modelio indaplovę planuojate statyti; ar bus reikalingas atskiras mineralinio vandens čiaupas ir kt.

Daugybė klausimų, kuriuos turite nusimatyti iš anksto, tačiau jų visų nebūtina prisiminti, kadangi mes juos visus Jums užduosime, o jeigu Jums bus sunku apsispręsti – padėsime konsultacija apie buitinės technikos pasirinkimą: į ką atkreipti dėmesį, kur geriau pataupyti, kur nereikėtų taupyti ir kt. Svarbiausia Jums įsivaizduoti, kaip Jūs savo virtuvėje jaustumėtės patogiai, o mes tai įgyvendinsime.
#7: Virtuvės kaina
Virtuvės baldų kaina dažnai lemia tam tikrus pasirinkimus. Žinoma, kaina priklauso nuo pasirinktų medžiagų bei virtuvės išdėstymo sudėtingumo. Patyręs virtuvės gamintojas - profesionalas pateiks jums išsamią ir detalią baldų sąmatą, išskirdamas kiekvieną virtuvės baldų sudedamąją dalį, taip lengviau matysite ir galėsite nuspręsti, kurioje vietoje galima pataupyti, o kurioje vietoje galite leisti sau daugiau.
Jeigu negavote detalios baldų sąmatos – būtinai to reikalaukite, kad virtuvės sudedamųjų dalių kaina būtų aiški. Taip jausitės užtikrinti, kad dirbate su sąžiningu virtuvės baldų gamintoju.